новата mazda 6 седан, на врвот на извонредноста

mazda 6 седан

елеганција и моќ во возењето и изгледот

Одлично возење, неверојатна зрелост и прекрасениот изглед ја прават новата Mazda6 Sedan елегантен автомобил во градот, на деловни или подолги патувања.Убаво дизајниран ентериер и екстериер, технологија на следната генерација  и високо софистициран  KODO дизајн:  Душата на движењето го редефинира значењето на квалитетот и префинетоста на новата Mazda6 Sedan.  Седнете и опуштете се во удобноста, во новиот ентериер во чие средиште е човекот, внимателно стокмено од кожа, дрво и еленска кожа и исклучително удобни  предни седишта со вентилација.

Претставување на 100-годишнината на Mazda 6 СВП

Ние го славиме нашиот стогодишен јубилеј со низа специјални изданија на модели и естетски поглед на нашиот прв патнички автомобил. Специјалното издание на 100-годишнината на Mazda6 Sedan е  и славата на убавата  Mazda6 Sedan за 2019 година и на Mazda R360 од која се инспирираше .

БЕЛА БИСЕРНА МЕТАЛИК

Сјајната боја на каросеријата на бисерната бела металик  ги истакнува сите уникатни детали што би ги очекувале од специјалното издание, како логото на 100-годишнината, врежано на централните капачиња.

ИНТЕРАКЦИЈА НА ЦРВЕНОТО И БЕЛОТО

Восхитувајте се на прекрасната игра на бордо и бело во ентериерот на специјалното издание на 100-годишнината на Mazda6 Sedan. Патосници и седишта во боја на бургунди, врежани со логото на 100-годишнината се надополнети со прекрасни апликации од бела кожа на конзолата, таблата и вратите.

БУРГУНДИ СЕДИШТА

Седишта со црвена боја на Бургундиј, кои се истовремено удобни и визуелно зачудувачки, ќе го направат секое возење удобно. Како почит кон нашата стогодишнина, предните потпирачи за глава се врежани со логото на 100-годишнината.

секое патување е посебно

Со динамичен, нов заден дел и дизајн со низок профил, автомобилот е израз на чиста елеганција, дополнително засилен со нашата најнова нијанса на Soul Red Crystal. Возењето никогаш не било толку опуштено и пријатно, како и со нашите најнови системи за безбедност i-Activsense. Значи, имате сè под контрола. Најновата технологија Skyactiv обезбедува извонредни перформанси и бескомпромисна економичност на горивото и го интензивира чувството на Jinba Ittai што го чувствувате со вашиот автомобил.

ЧОВЕЧКО-ЦЕНТРАЛЕН ДИЗАЈН ВО ВНАТРЕШНОСТА

Секој елемент од извршната внатрешност на Mazda6 е дизајниран и изработен за да им понуди на возачите и патниците највисок можен комфор. Материјалите на ентериерот како хромирана сатенска облога и јапонско дрво Сен * го зголемуваат ова луксузно чувство.

* достапно само на моделите GT Sport Nav +

скијање

засакајте ги раните утра

7:00 Замислете си рано возење низ планините. Дали се чувствувате полни со енергија кога ќе го достигнете врвот? Ова чувство ќе го доживеете во новата Mazda6 опремена со погон на сите четири тркала на i-ACTIV. Вистинско задоволство при возењето, без оглед на временските услови или условите на патоТ

возење со велосипед

кривините се право задоволство

15:00 G-Vectoring Control паметно го насочува автомобилот додека возите, така што треба да го исправувате управувачот колку што е можно помалку. Управувачот е похармоничен, прецизен и одговора, дури и на кривините. Ова ќе ви заштеди напор и енергија. Што ќе кажете за возење со велосипед во шума?

пливање

долгите патувања се чинат кратки

19:00 часот Возењето е задоволство, дури и по долгиот ден. Затоа што новата Mazda6 реагира точно на вашите команди. Доживејте го тоа прекрасно чувство што ве поврзува вас и вашиот автомобил - Јinba Ittai. Дали имате време за пливање?

дома

вратете се со насмевка

22:00 Не доаѓате дома само вие одморени и среќни,туку така се чувствуваат и вашите патници. Причината е удобно возење во новата Mazda6.

скијање

засакајте ги раните утра

7:00 Замислете си рано возење низ планините. Дали се чувствувате полни со енергија кога ќе го достигнете врвот? Ова чувство ќе го доживеете во новата Mazda6 опремена со погон на сите четири тркала на i-ACTIV. Вистинско задоволство при возењето, без оглед на временските услови или условите на патоТ

возење со велосипед

кривините се право задоволство

15:00 G-Vectoring Control паметно го насочува автомобилот додека возите, така што треба да го исправувате управувачот колку што е можно помалку. Управувачот е похармоничен, прецизен и одговора, дури и на кривините. Ова ќе ви заштеди напор и енергија. Што ќе кажете за возење со велосипед во шума?

пливање

долгите патувања се чинат кратки

19:00 часот Возењето е задоволство, дури и по долгиот ден. Затоа што новата Mazda6 реагира точно на вашите команди. Доживејте го тоа прекрасно чувство што ве поврзува вас и вашиот автомобил - Јinba Ittai. Дали имате време за пливање?

дома

вратете се со насмевка

22:00 Не доаѓате дома само вие одморени и среќни,туку така се чувствуваат и вашите патници. Причината е удобно возење во новата Mazda6.

перформанси и ефикасност без компромис

Значајната еволуција на динамиката на возењето и перформансите на новата Mazda6 Sedan го направи возачкото искуство уште позабавно за вас и вашите патници. Нашите најнови Skyactiv мотори се одликуваат со технологија која го прави движењето мазно и брзо од самиот почеток, без никакво одложување или двоумење, давајќи ви прецизна контрола. Одличната сила на тежина, заедно со подобрувања за намалување на бучавата, вибрациите и вкочанетоста, го прават возењето побезбедно и позабавно од кога било досега.

коdo-soul of motion desing

динамичност

Силуетата на новaта Mazda6 Sedan импресионира со изразените криви, редизајниран заден и низок профил, што ja прави неспоредливa. Нашиот уникатен дизајн на KODO- изразува моќно, динамично движење.

jaсност

подобрен екран, сега во боја

Сега во боја. Податоците се поизразени и полесни за читање.

сигурност

никогаш не го пропуштајте сообраќајниот знак

Нашиот систем за препознавање на сообраќајни знаци ве предупредува на важни предупредувања и патокази, оставајќи ве сконцентрирани на патот пред вас.

пешак

бидете попаметни и брзи за сигурно возење

Ситуацијата може да се промени во делот од секундата. Интелигентниот систем за помош при сопирање при градско возење не само што ги препознава возилата, туку ги детектира и пешаците и ги чита сообраќајни знаци. Ако се приближите до пешаците или возилата и постои опасност од судир, системот ги подготвува сопирачките и ги активира колку што е потребно за да застанат што е можно побрзо. Во итни случаи, системот автоматски започнува сопирање по потреба.

доверба

возењето е позабавно

Кога сте подобро информирани за сè што се случува околу вас, вие се чувствувате посигурни и не сте стресни. Може да реагирате побрзо во секоја ситуација.

jaсност

подобрен екран, сега во боја

Сега во боја. Податоците се поизразени и полесни за читање.

сигурност

никогаш не го пропуштајте сообраќајниот знак

Нашиот систем за препознавање на сообраќајни знаци ве предупредува на важни предупредувања и патокази, оставајќи ве сконцентрирани на патот пред вас.

пешак

бидете попаметни и брзи за сигурно возење

Ситуацијата може да се промени во делот од секундата. Интелигентниот систем за помош при сопирање при градско возење не само што ги препознава возилата, туку ги детектира и пешаците и ги чита сообраќајни знаци. Ако се приближите до пешаците или возилата и постои опасност од судир, системот ги подготвува сопирачките и ги активира колку што е потребно за да застанат што е можно побрзо. Во итни случаи, системот автоматски започнува сопирање по потреба.

доверба

возењето е позабавно

Кога сте подобро информирани за сè што се случува околу вас, вие се чувствувате посигурни и не сте стресни. Може да реагирате побрзо во секоја ситуација.

визијата на инженерите

„Ние ја дизајниравме новата Mazda6 како возило на возачот. Каросеријата е дизајнирана динамично за да изгледа како автомобилот да се движи дури и кога застанува. Таа тема продолжува и одвнатре. Веднаш штом ќе седнете, ќе доживеете движење и емоции. Ова е местото каде што возачот може да се фокусира на вистинско забавно возење.

поврзување

инфозабавниот систем - mzd connect

Патничкиот простор лесно се поврзува со светот преку напредниот инфозабавен систем MZD Connect, сега опремен со голем 8-инчен екран на допир во боја. Доживејте го прекрасниот опкружувачки звук на Bose® Centerpoint® со 11 звучници *. * достапноста зависи од пакетот опрема

поврзување

подобра поврзаност со светот

" Уживајте во комуникацијата и забавата со MZD Connect без никакви проблеми. Користете интуитивен 8-инчен екран на допир или командант на мултимедија за да слушате дигитални радио програми DAB или мрежни радиостаници, за да добиете информации за патот. Бидете во тек со социјалните мрежи и пристап до СМС."

ДИЗАЈН

Простран, луксузен ентериер

Дизајнот KODO е изразен во прекрасно изработениот ентериер во кој се центрираат човечки, со врвни материјали и луксузна удобност. Пространата кабина го подобрува вашето задоволство при возење со загреани кожни седишта, стерео систем со 11 звучници Bose®, систем за инфо-забава MZD Connect со Apple CarPlay и Android Auto што значи дека можете да ги држите погледите на патот додека останете поврзани

сигурност

активна безбедност комбинирана со перформансите на автомобилот

Интелигентен систем за помош при сопирање во градските услови користи сензори кои постојано го следат растојанието помеѓу вас и пречката пред,како и брзината на пристапот. Ако се приближите премногу и постои опасност од судир, системот ги подготвува сопирачките и ги активира колку што е потребно за да застанат што е можно побрзо. Во итни случаи, системот автоматски започнува сопирање по потреба.

технологија

подобра ноќна видливост

Нема потреба да ги затемнувате фаровите веднаш штом од спротива дојде друг автомобил. Прилагодливите LED предни светла се затемнуваат автоматски, но сепак ви даваат одлична видливост. За време на возењето со голема брзина, поголема светлина е насочена нагоре за да ги осветли сообраќајните знаци што е можно поскоро и да ги идентификува потенцијалните пречки.

поврзување

подобра поврзаност со светот

" Уживајте во комуникацијата и забавата со MZD Connect без никакви проблеми. Користете интуитивен 8-инчен екран на допир или командант на мултимедија за да слушате дигитални радио програми DAB или мрежни радиостаници, за да добиете информации за патот. Бидете во тек со социјалните мрежи и пристап до СМС."

ДИЗАЈН

Простран, луксузен ентериер

Дизајнот KODO е изразен во прекрасно изработениот ентериер во кој се центрираат човечки, со врвни материјали и луксузна удобност. Пространата кабина го подобрува вашето задоволство при возење со загреани кожни седишта, стерео систем со 11 звучници Bose®, систем за инфо-забава MZD Connect со Apple CarPlay и Android Auto што значи дека можете да ги држите погледите на патот додека останете поврзани

сигурност

активна безбедност комбинирана со перформансите на автомобилот

Интелигентен систем за помош при сопирање во градските услови користи сензори кои постојано го следат растојанието помеѓу вас и пречката пред,како и брзината на пристапот. Ако се приближите премногу и постои опасност од судир, системот ги подготвува сопирачките и ги активира колку што е потребно за да застанат што е можно побрзо. Во итни случаи, системот автоматски започнува сопирање по потреба.

технологија

подобра ноќна видливост

Нема потреба да ги затемнувате фаровите веднаш штом од спротива дојде друг автомобил. Прилагодливите LED предни светла се затемнуваат автоматски, но сепак ви даваат одлична видливост. За време на возењето со голема брзина, поголема светлина е насочена нагоре за да ги осветли сообраќајните знаци што е можно поскоро и да ги идентификува потенцијалните пречки.

награди

Со Mazda6, го усовршивме искуството за возење преку дизајн, технологија и управување. Тоа е приказната по сите освоени награди. Но, ние нема да застанеме тука. Ние сакаме да продолжиме да се развиваме затоа што, на крајот од приказната, она што е најважно е вашето задоволство.

ексклузивни понуди за mazda 6 седан

Погледнете ги понудите и истражете ги финансиските опции

седнете зад управувачот

Повозете се во седанот Mazda6 и откријте зошто семејствата го сакаат овој автомобил

1Прикажаните возила може да не бидат исти како моделите наменети за македонскиот пазар. Боите и одредени внатрешни и надворешни карактеристики прикажани може да се разликуваат од реалниот модел и возилата може да бидат опремени со дополнителна или дополнителна опрема.