Кабрио концепт на автомобили

MX-5 SPEEDSTER/MX-5 SPYDER

ИЗВЕДБА СО СТИЛ

Инспирирани од класиката во комбинација со иновативен дизајн, на Mazda MX-5 Speedster и Mazda MX-5 Spyder го изразуваат спортскиот потенцијал на KODO дизајнот. Премиера на саемот СЕМА 2015 во Лас Вегас, двата концепти на спортски автомобили ја демонстрираа нашата посветеност на лесни автомобили за забавно возење и возење на отворено. Паметно скриен во рамките на овие зачудувачки автомобили е импресивениот спектар на SKYACTIV технологии

MX-5 Speedster / Spyder дизајн

Загарантиран за да ви ги сврти погледите, MX-5 Spyder во Меркур Сребрена добива импулси кои се натпреваруваат со топ бикини, внес на решетки и специјални легури со 10-крака 17 ”, како и ретро-ентериер во природна кожа. Супер лесниот Spyder го пренесува својот моќен потенцијал со 16 ”екстремни лесни тркала, врати и седишта од карбонски влакна, завршени со завршеток на воодушевување на бојата на Blue Ether. Двата концепта го изразуваат стилот со удобност и софистицираност

MAZDA MX-5 RF

Разбудете го возачот во вас
Задоволството за возење на отворено е редефинирано со Mazda MX-5 RF, со неговите елегантни купе линии и целосно автоматскиот систем на покривот кој целосно се повлекува за 13 секунди. Тоа е најдоброто  од отвореноto и од затвореноto врвно возење.

ИСТРАЖУВА

ДИЗАЈНОТ НА ИДНАТА ГЕНЕРАЦИЈА

Оживување на утрешните идеи 

skyactiv-x

Иднината на моторите