2020 mazda mx-5 rf

АКЦЕСОАРИ

MAZDA MX-5 RF е направена за вас

Дури и основниот модел на Mazda MX-5 RF го отелотворува тоа класично чувство за роудстер. Но,сето тоа не мора да заврши тука. Со висококвалитетни додатоци и широк спектар на спортски аеро делови, можете да му дадете на култниот роудстер уште поличен допир .

ДО ПОСЛЕДНИОТ ДЕТАЛ

ЉУБОВТА Е ВО ДЕТАЛИТЕ

Ниту еден модел не ја отелотворува ДНК на Mazda како MX-5 RF. Ние и оддаваме почит на иконата на роудстер дури и во најмалите детали - од елегантното втиснување MX-5 RF на алуминиумските тркала, до брендираниот дизајн и спортскиот звук на пригушувачот. Во основа, ние сакаме да ја искористиме секоја можност да искажеме љубов кон Mazda MX-5 RF .

НАШИТЕ ДОДАТОЦИ

Проверете ја нашата галерија со слики за да добиете чувство за некои од врвните додатоци што ги нудиме, од нашата плишана конзола Алкантара до привлечниот комплет за намалување на суспензијата. Истражете го нашиот избор и инспирирајте се за начините да го прилагодите вашиот Mazda MX-5 RF .

СПОРТСКА НАДВОРЕШНОСТ

Динамика што можете да ја видите од далеку. Сите наши спортски додатоци  се светло-црни - поставувајќи ги вистинските акценти за заокружување на енергичниот изглед на Mazda MX-5, вклучувајќи ги предните и задните завеси, страничните и задниот спојлер.

Камера за паркирање наназад

Паркирате наназад. Задната камера поддржува да се елиминира слепата точка директно зад возилото и овозможува да се видат ниски области што не можат да се видат преку ретровизорот.

bastuck спортски придушувач

Овој издувен систем од не'рѓосувачки челик  го зголемува нивото на возбуда на „MX-5“ и во начинот на кој звучи и изгледа. Дури и секојдневно возење низ град ќе се чувствува како да сте на тркачката патека со овој спортски пригушувач Bastuck.

кит за спуштена суспензија

Приближете се уште поблизу до патот. Со спуштената суспензија на вашата Mazda MX-5, возбудата на секој погон се зголемува уште повеќе. Плус, линиите на нејзината стилска каросерија се издвојуваат како никогаш порано. Секое возење се чувствува како да пловите.

црвено капаче за масло

Дури и малите детали ја прават MX-5 вистински ваша. Кога е време да наполните масло, ќе ве потсетиме за што да обрнувате внимание на деталите. Го загрева срцето и прави да се насмевнете. Уживајте!

ПОНАТАМОШНА ИНФОРМАЦИЈА

Дали нашите ексклузивни додатоци  ја доловија вашата фантазија? Дознајте повеќе за опциите за прилагодување на Mazda со само еден клик. Од нашиот каталог на додатоци до локатор за продажба, сигурно ќе ги најдете сите потребни информации.

Преземете ја брошурата

Прелистајте ја брошурата преку Интернет.

СЕДНЕТЕ ЗАД УПРАВУВАЧОТ

Искусете го чувството на возење со Mazda CX-3.

1Прикажаните возила може да не бидат исти како моделите наменети за македонскиот пазар. Боите и одредени внатрешни и надворешни карактеристики прикажани може да се разликуваат од реалниот модел и возилата може да бидат опремени со дополнителна или дополнителна опрема.