автомобил кој семејствата го обожуваат

mazda6 sport combi

новata маzda 6 sport combi , задоволство во возењето и неверојатна удобност

Новиот Mazda6 SPORT COMBI е одличен и елегантен целосен автомобил кој може брзо да се вклопи во вашиот активен  животен стил. Комбинацијата на  КОДО дизајнот: Soul of motion, технологијата од следната генерација и луксузните нови ентериери ја прават Mazda 6 Sport Combi пространa и флексибилнa, со што управувањето со сите команди е лесно. Викендите и патувањата со семејството и пријателите сега се чисто задоволство   да се возите, особено со вентилираните предни седишта. Изгледот кој ги привлекува погледите е засилен со позрел дизајн кој живописно се рефлектира во новите карактеристични нијанси на боја, Soul Red Crystal и машински сиво металик.

Претставување на 100-годишнината на Mazda 6 СВП

Ние го славиме нашиот стогодишен јубилеј со низа специјални изданија на модели и естетски поглед на нашиот прв патнички автомобил. Специјалното издание на 100-годишнината на Mazda6 Sedan е  и славата на убавата  Mazda6 Sedan за 2019 година и на Mazda R360 од која се инспирираше

БЕЛА БИСЕРНА МЕТАЛИК

Сјајната бела боја на каросеријата, Белата бисерна металик ги истакнува сите уникатни детали што би ги очекувале од специјалното издание, како логото на 100-годишнината, врежано на централните капачиња. Убавата бела боја е во контраст со смелиот и убавиот ентериер во боја на бургунди, кој се одликува со суптилни климања до нашето стогодишно постоење.

крајот на секое патување е најтешкиот дел

Mazda6 Sport Combi лесно  приоѓа на секој предизвик. Ние ја дизајниравме најнапредната технологија Skyactiv за продлабочување на врската Jinba Ittai што ја чувствувате со вашиот автомобил до возбудливо ново ниво. Новата технологија на моторот овозможува побрз одговор на секоја команда, заедно со возбудливо ракување, управување и рафинирано, но удобно возење.

амбиент

високо ниво на префинетост

„Секој дел од новата Mazda6 Sport Combi е дизајниран и внимателно направен за да им обезбеди на возачот и на патниците најголема удобност. Одбраните материјали, како што е хромираната облога од сатен и од јапонско дрво  Сен * го истакнуваат луксузното чувство на добредојде.

скијање

сакајте ги раните утра

7:00 Замислете си возење низ планина во раните утрински часови. Дали се чувствувате полни со енергија кога ќе го достигнете врвот? Ова чувство ќе го доживеете во новата Mazda6 опремена со погон на сите тркала на Mazda i-ACTIV. Вистинско задоволство при возењето, без оглед на временските услови или условите на патот.

возење велосипед

крвините се возбудливи за возење

15:00 G-Vectoring Control паметно го насочува автомобилот додека возите, така што треба да го прилагодите управувачот колку што е можно помалку. Управувачот е похармоничен, прецизен и одговора, дури и на патиштата што лизгаат. Ова ќе ви заштеди напор и енергија. Што ќе кажете за возење велосипед низ шума?

пливање

долгите патување се чинат пократки

19:00 часот Возењето е задоволство, дури и по долгиот ден. Затоа што новата Mazda6 реагира точно на вашите команди. Доживејте го тоа прекрасно чувство што ве поврзува вас и вашиот автомобил - Jimba Ittai. Дали имате време за пливање?

дома

дојдете до вашата дестинација со насмевка

22:00 Не само што си дома одморен и среќен. Така се чувствуваат и вашите патници. Причината е удобното возење со новата Mazda6.

скијање

сакајте ги раните утра

7:00 Замислете си возење низ планина во раните утрински часови. Дали се чувствувате полни со енергија кога ќе го достигнете врвот? Ова чувство ќе го доживеете во новата Mazda6 опремена со погон на сите тркала на Mazda i-ACTIV. Вистинско задоволство при возењето, без оглед на временските услови или условите на патот.

возење велосипед

крвините се возбудливи за возење

15:00 G-Vectoring Control паметно го насочува автомобилот додека возите, така што треба да го прилагодите управувачот колку што е можно помалку. Управувачот е похармоничен, прецизен и одговора, дури и на патиштата што лизгаат. Ова ќе ви заштеди напор и енергија. Што ќе кажете за возење велосипед низ шума?

пливање

долгите патување се чинат пократки

19:00 часот Возењето е задоволство, дури и по долгиот ден. Затоа што новата Mazda6 реагира точно на вашите команди. Доживејте го тоа прекрасно чувство што ве поврзува вас и вашиот автомобил - Jimba Ittai. Дали имате време за пливање?

дома

дојдете до вашата дестинација со насмевка

22:00 Не само што си дома одморен и среќен. Така се чувствуваат и вашите патници. Причината е удобното возење со новата Mazda6.

одличен пакет

Семејни авантури, продолжени викенди, па дури и кратко возење до градот се вистинско задоволство при возењето кога станува збор за новиот Mazda6 SPORT COMBI. Една од причините е прекрасниот изглед на рафинираниот  КОDО дизајн: Soul of motionе. Нашите најдобри занаетчии и дизајнери работеа со свои раце, дизајнирајќи ја секоја линија и облина за да постигнат софистицирано ниво на зрелост и елеганција.

ИМПРЕСИИ

МАЗДА6 ТУРЕРОТ Влијаe врз здивот

Зачудувачкиот изглед испорачува ново ниво на префинетост и зрелост со KODO - Soul of Motion Design, оживеана од нашите мајстори занаетчии и дизајнери. Тивката кабина околу вас е изработена  со материјали од најдобар квалитет.

чистина

подобрен екран, сега и во боја

Сега и во боја. Податоците се поизразени и полесни за читање.

сигурност

никогаш не пропушајте сообраќаен знак

Системот за препознавање сообраќајни знаци ве предупредува на важни знаци за предупредување. Така можете да се концентрирате на патот напред.

пешак

бидете попаметни и побрзи за посигурно возење

Ситуацијата може да се промени во стотинка од секунда. Интелигентниот систем за помош при сопирање не само што ги препознава возилата, туку открива и пешаци и чита сообраќајни знаци. Ако се приближите до пешаците или возилата и постои опасност од судир, системот ги подготвува сопирачките и ги активира колку што е потребно за да застанат што е можно побрзо. Во итни случаи, системот автоматски започнува сопирање по потреба.

доверба

возењето е позабавно

Кога сте подобро информирани за сè што се случува околу вас, вие се чувствувате посигурни и не сте стресни. Може да реагирате побрзо во секоја ситуација.

чистина

подобрен екран, сега и во боја

Сега и во боја. Податоците се поизразени и полесни за читање.

сигурност

никогаш не пропушајте сообраќаен знак

Системот за препознавање сообраќајни знаци ве предупредува на важни знаци за предупредување. Така можете да се концентрирате на патот напред.

пешак

бидете попаметни и побрзи за посигурно возење

Ситуацијата може да се промени во стотинка од секунда. Интелигентниот систем за помош при сопирање не само што ги препознава возилата, туку открива и пешаци и чита сообраќајни знаци. Ако се приближите до пешаците или возилата и постои опасност од судир, системот ги подготвува сопирачките и ги активира колку што е потребно за да застанат што е можно побрзо. Во итни случаи, системот автоматски започнува сопирање по потреба.

доверба

возењето е позабавно

Кога сте подобро информирани за сè што се случува околу вас, вие се чувствувате посигурни и не сте стресни. Може да реагирате побрзо во секоја ситуација.

визијата на инженерите

Новата Mazda6 ја дизајниравме со возачот на ум. Каросеријата е дизајнирана динамично за да изгледа како автомобилот да се движи дури и кога стои во место. Таа тема продолжува и во внатрешноста. Веднаш штом ќе седнете, ќе доживеете движење и емоции. Ова е местото каде што возачот може да се фокусира на вистинско забавно возење.

поврзување

инфозабавниот систем - mzd connect

Патничкиот простор лесно се поврзува со светот преку напредниот инфозабавен систем MZD Connect, сега опремен со голем 8-инчен екран на допир во боја. Доживејте го прекрасниот опкружувачки звук на Bose® Centerpoint® со 11 звучници *. * достапноста зависи од пакетот опрема

поврзување

подобра поврзаност со светот

Уживајте во комуникацијата и забавата со MZD Connect без никакви проблеми. Користете интуитивен 8-инчен екран на допир или командант на мултимедија за да слушате дигитални радио програми DAB или мрежни радиостаници, за да добиете информации за патот. Бидете во тек со социјалните мрежи и пристап до СМС.

сигурност

активна безбедност комбинирана со перформансите на автомобилот

Интелигентниот систем за помош при градско сопирање користи сензори кои постојано го следат растојанието помеѓу вас и пречката пред и брзината на пристапот. Ако се приближите премногу и постои опасност од судир, системот ги подготвува сопирачките и ги активира колку што е потребно за да застанат што е можно побрзо. Во итни случаи, системот автоматски започнува сопирање по потреба.

технологија

подобра ноќна видливост

Нема потреба да ги затемнувате фаровите веднаш штом ќе дојде друг автомобил да ве исполни. Прилагодливи LED фарови на светлата автоматски се затемнуваат, но сепак ви даваат одлична видливост. За време на возењето со голема брзина, поголема светлина е насочена нагоре за да ги осветли сообраќајните знаци што е можно поскоро и да ги идентификува потенцијалните пречки.

поврзување

инфозабавниот систем - mzd connect

Патничкиот простор лесно се поврзува со светот преку напредниот инфозабавен систем MZD Connect, сега опремен со голем 8-инчен екран на допир во боја. Доживејте го прекрасниот опкружувачки звук на Bose® Centerpoint® со 11 звучници *. * достапноста зависи од пакетот опрема

поврзување

подобра поврзаност со светот

Уживајте во комуникацијата и забавата со MZD Connect без никакви проблеми. Користете интуитивен 8-инчен екран на допир или командант на мултимедија за да слушате дигитални радио програми DAB или мрежни радиостаници, за да добиете информации за патот. Бидете во тек со социјалните мрежи и пристап до СМС.

сигурност

активна безбедност комбинирана со перформансите на автомобилот

Интелигентниот систем за помош при градско сопирање користи сензори кои постојано го следат растојанието помеѓу вас и пречката пред и брзината на пристапот. Ако се приближите премногу и постои опасност од судир, системот ги подготвува сопирачките и ги активира колку што е потребно за да застанат што е можно побрзо. Во итни случаи, системот автоматски започнува сопирање по потреба.

технологија

подобра ноќна видливост

Нема потреба да ги затемнувате фаровите веднаш штом ќе дојде друг автомобил да ве исполни. Прилагодливи LED фарови на светлата автоматски се затемнуваат, но сепак ви даваат одлична видливост. За време на возењето со голема брзина, поголема светлина е насочена нагоре за да ги осветли сообраќајните знаци што е можно поскоро и да ги идентификува потенцијалните пречки.

награди

Со Mazda6, го усовршивме искуството за возење преку дизајн, технологија и управување. Тоа е приказната по сите освоени награди. Но, ние нема да застанеме тука. Ние сакаме да продолжиме да се развиваме затоа што, на крајот од приказната, она што е најважно е вашето задоволство.

истакнати понуди за madza 6 sport combi

Прегледајте ги понудите и истражете ги финансиските опции.

седнете зад управувачот

Возете се  Mazda6 Sport Combi и дознајте каде вашата фантазија може да ве однесе

1Прикажаните возила може да не бидат исти како моделите наменети за македонскиот пазар. Боите и одредени внатрешни и надворешни карактеристики прикажани може да се разликуваат од реалниот модел и возилата може да бидат опремени со дополнителна или дополнителна опрема.

Сите прикажани цени се необврзувачки препорачани цени од Mazda Motor Хрватска, вклучен ДДВ (25%) и Специјален данок на моторно возило за модели без опции. Поради сложеноста на пресметувањето на посебниот данок на возила, може да се појават одредени разлики, затоа прашајте го дилерот Мазда за точната цена на одреден модел.

(init) Cards List Item

Thanks to Mazda’s innovative and responsible engine technology, you can safely look to the future. Our engines already comply with standards such as EURO 6d-Temp, which is due to come into force in 2019. This technology comes as standard.

(init) Cards List Item

Designed to deliver pure driving pleasure