Зимска понуда од Mazda

ФУНКЦИОНАЛНО И УБАВО

Индивидуализирајте ја вашата Mazda со оригинална опрема која е целосно прилагодена на секој поединечен модел. Подгответе се за зима со оваа функционална, но и стилска колекција што го прави возењето попријатно и побезбедно.

И побрзајте бидејќи зимската акција  важи до 31.12.2021 година. или до истекот на залихите.

ПОНУДА

ОСТАНЕТЕ АКТИВНИ И ВО ЗИМА

И оваа година Mazda подготви понуда која ви овозможува да останете активни и во исто време безбедни.

КРОВНИ НОСАЧИ

Најефикасен начин за превоз на дополнителен товар е автомобил
држете се за себе. Поставките за покривот на Мазда се достапни во повеќе бои
и варијанти и совршено се вклопуваат во дизајнот на автомобилот дури и кога
не се во функција.
Основен носач (на пр. За караван Mazda6 GL): 11.900 MKD

THULE КРОВНА КУТИЈА-TOURING 200

thule е компанија која денес практично е синоним за кровни
кутии. Покрај тоа што многу се потпира на безбедноста,  естетски
многу допадлив, и е издржлив. Иновативните решенија се
олеснување на секојдневната употреба .
За голем број модели на кутии за покриви, контактирајте со вашиот партнер во Mazda.


Цена за кутија Thule Touring 200: 24.200 MKD

ТЕРМО КУТИЈА

Чувајте ги храната и пијалоците ладни во топлите денови или топли сега кога се
пред нас студени денови. Термо-електрична кутија со функција за ладење и греење, се прицврстува на седиште со сигурносен појас.
Ладење: до 20 ° C пониска од температурата на околината
Греење: температура до + 65 ° С.
Волумен: 15 л
Напон: 12 V DC
Материјал: ABS
Боја: мат сива / темно сива
Тежина: прибл. 5,2 кг

 


Цена: 13.200 ден

ЗАШТИТНА ПЛАСТИКА НА КЛУЧ ВО БОЈА

Персонализирано отклучување. Поставен е капак (клуч) за далечинска контрола
иста нијанса на боја на возилото или изглед на јаглерод.
Достапно во шест нијанси на бои.

Цена (карбон боја): 2.900 ден

 

ПРАГОВИ

Од нерѓосувачки челик со осветлено лого на моделот на возилото.
Цена за времетраење на промоцијата со 20% попуст (на пр. За Mazda CX-3): 13.700 ден.

ОСВЕТЛУВАЊЕ НА ПОДОТ

Бело LED осветлување за предниот дел на подот (страната на возачот и совозачот)
Цена за времетраење на промоцијата со 20% попуст (на пр. За Mazda3 или CX-30): 13.700 ден.

LED СВЕТЛО СО ПРОЕКЦИЈА

Го проектира логото на моделот (CX-30 / MX-30) или логото на Mazda под влезната врата.

Цена за времетраење на промоцијата со 20% попуст (на пр. За CX-30) 10.100 ден

ПАТОСНИЦИ


Заштитете ја внатрешноста на вашата Mazda од нечистотија и абење. Зимата носи влага и снег, кои ги внесуваме во нашата Мазда преку чевлите. Заштитете го вашиот патнички простор со овие висококвалитетни и долготрајни теписи. Теписите се достапни во текстилен, гумен или теренски дизајн. Цена - 5.900 ден

ГУМЕНА КАДИЧКА ВО БАГАЖНИОТ ПРОСТОР

Влажните чизми  повеќе не се проблем со овој вид додаток во багажникот. Особено со таков атрактивен дизајн.

Цена за времетраење на промоцијата со 20% попуст (пр. За Mazda 2) 4.700 ден

* Сите истакнати цени на додатоците се малопродажни со ДДВ и монтажа.