MAZDA 6 SEDAN

изберете опрема

 

choose your grade

attraction

ВЕЌЕ ОД 32.980 еур1

Mazda6 со ниво на опрема REVOLUTION ќе ве импресионира со задната камера која го прикажува просторот зад возилото на нов екран со дијагонала од 20,32 см со технологијата на оптички конекции.

адаптивно светло во текот на возењето во кривини

претворете го денот во ноќ

Динамичката светлина обезбедува уште поголема заштита и удобност додека возите навечер. Во зависност од аголот на управување, ова светло го осветлува свиокот точно таму каде што е потребно.

греачи на воланот

удобност за рацете

 Mazda6 со нивото на опрема Revolution ќе ве импресионира со удобност од глава до пети. Греачот на воланот ќе ви помогне да уживате во возењето во студени денови.

revolution

веќе од 34.980 еур1

Монитор со приказ од 360 °, алуминиумски тркала од 19 инчи и дигитален дисплеј i-Active: Mazda6 спортскиот пакет е достоен за своето име. Уживајте во спортски изглед со ексклузивна удобност.

Монитор со приказ од 360 °

потполна прегледност

Системот ја детектира околината на Mazda6 со четири камери, предни, странични и задни, сите прикажани на дијагонален MZD Connect систем од 20,32 см. Овозможува преглед од различни перспективи, давајќи ви реален поглед на вашата безбедна околина за паркирање.

led светла за прецизно осветлување

најдобар поглед во ноќта

20 сегментни LED светилки овозможуваат оптимално раздвојување во затемнетите области за вашето возење да биде без стрес  без заслепување. Прецизно оценување овозможува рано идентификување на учесниците во сообраќајот.

revolution top

From 35.490€1

takumi plus

Веќе од 42.480 еур1

Тапацирот на седиштата направени од кафена nappa кожа, црна постава на таванот и вистинско Сен дрво - со својата благородна внатрешност, овој пакет поставува нови стандарди во смисла на комфор.

врвот на извонредноста

дизајн на внатрешноста во чие средиште е човекот

Производство на Маzda не само квалитет, но, исто така обезбедува и долготрајнo уживање. Ова е видливо и на LCD TFT-инструмент-таблата опкружена со прекрасно јапонско сен дрво, традиционално користено во производството на јапонски мебел и музички инструменти.

редизајнирани, нови предни седишта со кожа

евалуирани перформанси на седиштата

Предните седишта на новата Mazda6 се редизајнирани за да бидат пошироки и посоодветни за човечкото тело за да обезбедат дополнителна потпора за грбот и исклучителна удобност за време на секое возење. Кожните седишта се опремени со систем за вентилација за да се направи возењето што е можно поудобно во сите временски услови.

ДОДАТОЦИ

Вашата Mazda е продолжение на вашиот животен стил, затоа направете ја внатрешноста на вашето возило лична. Пронајдете додатоци кои најдобро одговараат на вашиот животен стил, од карго мрежи и навлаки, па до патосници.

ИСТРАЖУВАЈ
ТЕСТ ВОЗЕЊЕ

Закажете тест возење за Mazda 6 SEDAN 

Спецификации и цени

Спецификации и цени за Mazda 6 Sedan

1Прикажаните возила може да не бидат исти како моделите наменети за македонскиот пазар. Боите и одредени внатрешни и надворешни карактеристики прикажани може да се разликуваат од реалниот модел и возилата може да бидат опремени со дополнителна или дополнителна опрема.